On-line Магазин 

Наші послуги

  • Розробка сайтів

    Розробка сайтів різної складності з індивідуальним підходом до кожного клієнта

  • Просування сайтів

    Просуваємо сайти в пошукових системах, збільшуємо цільовий контент сайту

  • Ремонт Комп'ютерної техніки

    Здійснюємо ремонт Планшетів, Ноутбуків, Моніторів, Персональних комп'ютерів

Всі послуги
Slide 1
Slide 2
Slide 3

Чому потрібно чистити ноутбук

Інший раз трапляється, що справний ноутбук, без збоїв пропрацював один-два роки, починає гальмувати, зависати, а іноді сам по собі вимикається. Профілактична чистка ноутбука усередині від пилу, як правило, дозволяє повернути комп'ютеру працездатність, якщо перевстановлення програмного забезпечення не допомагає позбутися від проблем. 

Чому? Все дуже просто. При виникненні подібних несправностей висока ймовірність, що причина збоїв в роботі комп'ютера - перегрів процесора. Хоча експлуатація і передбачає мінімальне споживання енергії, за рахунок особливостей його конструкції при інтенсивній роботі центральний і графічний процесор відчутно нагріваються і вимагають додаткового охолодження. Для цих цілей в кожному ноутбуці є спеціальна система, що складається з теплових трубок, що передають надлишкове тепло від процесорів до мідного холодного тіла радіатора і вентилятора охолодження. Саме охолоджуюча система час від часу і потребує чищення.

Охолодження здійснюється за допомогою повітря, що надходить всередину комп'ютера через повітрозабірник. Найчастіше він розташований на нижній панелі корпусу. Тому виробники не рекомендують користувачам ставити працюючий апарат на килим або коліна: при цьому часто перекривається доступ повітря до охолоджуючої системі. А це, в свою чергу, може привести до перегріву комп'ютера.

Коли ж ноутбук стоїть на столі, перешкод для охолодження не виникає. Однак в цьому випадку він на зразок пилососа збирає з поверхні столу пил, який осідає на лопастях вентилятора і між ребрами охолоджуючого радіатора, накопичується і ущільнюється. В результаті утворюється шар, що нагадує губку.

Якщо вчасно не провести чистку ноутбука усередині, цей пил стає перепоною на шляху повітряного потоку і система охолодження перестає працювати. При підвищенні температурі вище допустимих значень включаються захисні механізми, внаслідок чого пристрої які перегріваються переходять в захисний режим роботи або взагалі відключаються. Коли перегрів стає критичним, апарат, як правило, відключається повністю. Таким чином, звичайний пил може служити причиною збоїв в роботі і привести до серйозної поломки, якщо його вчасно не почистити.

Слід зауважити, що чистка ноутбука допомагає позбутися від проблем не завжди: до мимовільного відключення комп'ютера може призводити надмірне навантаження на відеокарту, процесор та інші пристрої, що перегріваються через необхідність виконання завдань, на які вони не розраховані.

У чому небезпека перегріву?
Навіть якщо ноутбук і не відключається при підвищенні температури всередині апарату понад 80 градусів Цельсія, то його експлуатація в такому режимі все одно ні до чого доброго не приведе. По-перше, може швидко зноситися кулер, що працює з постійними перевантаженнями. Його заміна обходиться набагато дорожче, ніж чистка ноутбука і заміна термопасти. Та й замінити вентилятор оперативно виходить далеко не завжди: часто буває, що не всі комплектуючі є в наявність навіть на фірмовому сервісі. Доводиться чекати, коли пристрій привезуть на замовлення, іноді - кілька місяців. Часто доводиться міняти не тільки кулер: якщо чистка системи охолодження ноутбука від пилу вчасно не зроблена і комп'ютер перегрівається, швидко зношуються ключові мікросхеми - північний і південний міст, відеокарта і ін. Заміна цих комплектуючих обійдеться значно дорожче, ніж профілактичне чищення.

Теги: Чистка ноутбуків

Зв'язок з нами

Цілодобова Онлайн Консультація

captcha